Промо предложение

Алегра при сенна хрема 120 мг х10 филмирани таблетки Sanofi

-10% отстъпка
АЛЕГРА филм. табл. 120 мг х 10

  • Добави в любими
  • Всичкo от категорията
  • 8,99 лв.
  • 10,09 лв.

  • Добави в любими
  • Всичкo от категорията

Алегра на фармацевтичната компания Санофи е лекарствено средство, което се използва за облекчаване на симптомите на сенната хрема (сезонен алергичен ринит) като сърбящ, течащ и запушен нос и сърбящи, зачервени и сълзящи очи, кихане.) Противоалергичният препарат действа в продължение на 24 часа. Предлага се в опаковка от 10 таблетки.


Активно вещество: фексофенадинов хидрохлорид (fexofenadine hydrochloride).


Разгледайте и другите продукти от категорията Алергия. Регистрирайте се в нашата онлайн аптека и ще може да получавате седмичния ни бюлетин с актуални за сезона предложения, промоции и нови продукти на супер атрактивни цени. Ако имате нужда от консултация, насреща е квалифициран магистър-фармацевт, който може да ви насочи към продуктите, с които да постигнете желания ефект. Не се колебайте да оставите запитване по всяко едно време от денонощието. Ако поръчате продукти при определени условия получавате безплатна доставка, а повече информация може да получите в секцията Доставка. 

Винаги взимайте това лекарство точно по указанията в тази листовка. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Как да приемате това лекарство?

Приемайте лекарството през устата;

Може да го приемате с или без храна;

Спазвайте предписанието в листовката по време на целия период на лечение.

Какво количество да приемате

Възрастни и деца над 12 години:

Ако не е предписано друго, препоръчителната доза е I таблетка (120 mg) дневно с чаша вода преди хранене.

Ако сте приели повече от необходимата доза Алегра 120 mg

Ако случайно сте приели твърде много таблетки, обърнете се към Вашия лекар за съвет или отидете в най-близката болница. Симптомите на предозиране са замаяност, сънливост, умора и сухота в устата.


Ако сте пропуснали да приемете Алегра 120 mg

Приемайте Алегра 120 mg винаги точно по указанията в тази листовка;Ако забравите да вземете една доза, вземете я веднага след като си спомните. Когато обаче времето, в което трябва да приемете следващата доза с близко, трябва да вземете само еднократна доза, както обикновено;Не приемайте повече от препоръчаната в тази листовка дневна доза Алегра 120 mg;Не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата доза.

Ако сте спрели приема на Алегра 120 mg

Посъветвайте се с Вашия лекар ако искате да спрете приема на Алегра 120 mg, преди да завършите Вашето лечение. Ако спрете да приемате Алегра 120 mg по-рано от предвиденото. Вашите симптоми могат да се възобновят.

Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на този продукт, моля попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Предложението е валидно за периода 01-31.05.2021 г. или до изчерпване на количествата. Артикулът се предлага онлайн на sopharmacy.bg и в избрани аптеки SOpharmacy, Ceiba и Sanita! Важи при еднократна покупка на максимум 3 (три) еднакви продукта на клиент от включените в промоцията артикули, обозначени на sopharmacy.bg с червен етикет "% отстъпка".

Какво трябва да знаете, преди да приемете Алегра 120 mg?

Не приемайте Алегра 120 mg и информирайте Вашия лекар ако:

Сте алергични (свръхчувствителни) към фексофенадин, други антихистаминови лекарства някоя от останалите съставки на това лекарство(изброени в т.6)

Предупреждения и предпазни мерки

Трябва да се консултирате с Вашия лекар или фармацевт, преди да започнете употребата на Вашето лекарство ако:

Имате проблеми с черния дроб или бъбреците;имате или сте имали сърдечни заболявания, тъй като този лекарствен продукт може да доведе до по-бърз или неправилен сърдечен ритъм;сте в старческа възраст.

Ако смятате, че някои от тези условия се отнася за Вас, или имате някакви съмнения, консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт преди лечението с Алегра 120 mg.

Други лекарства и Алегра 120 mg

Моля информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате или наскоро сте приемали други лекарства, включително и такива, отпускани без рецепти.

Ако използвате лекарства, които съдържат алуминий и магнезий, препоръчва се да предвидите около 2 часа между времето, в което вземате Алегра 120 mg и другите лекарствата. Това се прави, защото те могат да повлияят на действието на Алегра 120 mg , като понижат количеството на приетото лекарство.

Бременност и кърмене

Информирайте Вашия лекар ако сте бременна или мислите, че може да сте бременна или ако възнамерявате да забременете.
Информирайте Вашия лекар, ако кърмите или възнамерявате да кърмите.

Бременност

Алегра 120 mg не трябва да се използва по време на бременност, освен ако това е наложително.

Кърмене

Алегра 120 mg не се препоръчва при кърмещи жени.

Винаги се консултирайте с Вашия лекар или фармацевт, преди да започнете да приемате някакво друго лекарство.

Шофиране и работа с машини

Малко вероятно е Алегра 120 mg да предизвиква сънливост, така, че може да шофирате и да работите с машини, докато приемате Алегра 120 mg. Въпреки това трябва да се уверите, че Вие не сте повлияни по този начин и, че чувствате сънливост или замаяност, преди да шофирате или да изпълнявате задачи, кои го изискват концентрация.

Както всички лекарства, Алегра 120 mg може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.

Кажете на Вашия лекар веднага и спрете приемането на Алегра 120 mg ако получите подувания по лицето, устните или езика, защото това могат да са признаци на тежка алергична реакция.

Чести нежелани реакции (при по-малко от 1 на 10 и при повече от 1 на 100 пациенти): главоболие, сънливост, гадене, замайване.

Нечести нежелани реакции (при по-малко от 1 на 100 и при повече от 1 на 1000 пациенти): умора/ сънливост.

С неизвестна честота: сериозни алергични реакции проявени с ангиоедем (подуване на лицето, устните, езика или гърлото), стягане в гърдите, затруднено дишане, зачервяване на лицето; инсомния (безсъние), нарушения на съня, нервност, нарушения на съня или кошмари, ускорена или неправилна сърдечна дейност, диария; обрив, уртикария, сърбеж.

Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт. Това включва всички възможни, неописани в тази листовка нежелани реакции.